Blog

Strona główna » Blog » Co zyskuje uczeń dzięki korepetycjom?

Co zyskuje uczeń dzięki korepetycjom?

W powszechnym postrzeganiu korepetycje są zajęciami, które umożliwiają dzieciom i młodzieży lepsze przyswojenie materiału szkolnego. Często jednak poszerzają one także wiedzę, uzupełniają ją i są dostosowane do potrzeb i oczekiwań uczniów. Jakie jeszcze korzyści przynoszą korepetycje?

Kiedy warto zapisać dziecko na korepetycje?

Korepetycje to nie tylko sposób na przyswojenie szkolnej podstawy programowej, choć to oczywiście ważny aspekt tych zajęć. Umożliwiają zrozumienie treści i ugruntowanie wiedzy. Korepetycje to również możliwość pogłębienia wiedzy, zdobycia wyższych kompetencji i umiejętności. Warto, by dziecko korzystało z tej formy zajęć nie tylko wtedy, gdy ma problemy z nauką w szkole, ale także przed ważnymi egzaminami. Korepetycje to zajęcia także dla dzieci zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z danego przedmiotu. W szkole rzadko jest to możliwe.

Zalety korzystania z korepetycji

Decydując się na korepetycje dla dziecka, warto wiedzieć, że przynoszą one nie tylko korzyści płynące stricte z nauki przedmiotu, ale także pogłębiają umiejętności społeczne. Wśród zalet korzystania z korepetycji są:

  • lepsze przyswojenie i pogłębienie wiedzy przedmiotowej;
  • indywidualne podejście do ucznia;
  • wzrost pewności siebie i wiary we własne możliwości;
  • lepsze przygotowanie do egzaminów i testów;
  • wsparcie pedagogiczne i nauka technik uczenia się;
  • ugruntowanie wiedzy, która będzie wykorzystywana w przyszłości.

Indywidualne, nieoceniające podejście do nauki, z położeniem nacisku na umiejętności, jest kluczowe dla prawdziwego zdobywania wiedzy, a nie ocen. Te staną się konsekwencją zdobytych kompetencji, a nie celem samym w sobie. Takie podejście jest niezwykle istotne dla przyszłości dzieci i młodzieży.

Dlaczego nauka matematyki jest ważna?

Wielu uczniów, a także dorosłych twierdzi, że nie lubi i nie rozumie matematyki. W większości przypadków ta niechęć wynika ze złego nauczania przedmiotowego. Korepetycje z matematyki umożliwiają odczarowanie tego przedmiotu i niechęci do niego, dzięki dobrym nauczycielom, którzy umiejętnie pokierują edukacją w tym zakresie. To niezwykle ważne, bo matematyka jest dziedziną nauki, którą wykorzystuje się na co dzień. Obliczanie oprocentowania bankowego, podatków, zniżek w sklepach czy proporcji składników do ciasta to tylko niektóre umiejętności matematyczne, potrzebne w codziennym życiu. W dzisiejszym świecie matematyka jest przydatna bardziej niż kiedykolwiek, zwłaszcza gdy planujemy studia politechniczne.

Korzystanie z korepetycji to możliwość zdobycia wiedzy w komfortowych warunkach, przy indywidualnym podejściu do ucznia, bez presji oceniania. Tu celem jest nabycie umiejętności i wiedzy, którą można wykorzystać w szkole i w życiu codziennym.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa