Blog

Strona główna » Blog » Jak przygotować się do matury z matematyki?

Jak przygotować się do matury z matematyki?

Matematyka to jeden z obowiązkowych przedmiotów na egzaminie maturalnym (obok języka polskiego i języka obcego). Wielu uczniów właśnie z powodu tego przedmiotu stresuje się najbardziej. Z jednej strony dla wielu osób rzeczywiście jest to dziedzina trudna i niezrozumiała, co jednak niejednokrotnie wynika z nieodpowiednich metod uczenia się (tak naprawdę matematyka może być ciekawa, a wręcz pasjonująca!). Z drugiej strony to właśnie wysokie wyniki egzaminu z matematyki są przepustką, by dostać się na wiele kierunków studiów. Jak zatem skutecznie przygotować się do matury?

Korepetycje z matematyki przed maturą

Podstawę zawsze stanowi sumienne uczestniczenie w zajęciach szkolnych oraz wykonywanie zadań domowych zadanych przez nauczyciela. Niestety w praktyce bardzo często okazuje się, że to nie wystarcza. Niektórzy uczniowie potrzebują indywidualnego wsparcia, aby zrozumieć najbardziej zawiłe kwestie. Jest to szczególnie ważne zarówno w przypadku uczniów, którzy niewystarczająco dobrze radzą sobie z tą dziedziną, ale również tych, którzy zdają matematykę na poziomie rozszerzonym i zależy im na tym, aby osiągnąć możliwie jak najlepsze rezultaty.

Na rynku można znaleźć też bardzo wiele książek, repetytoriów, ćwiczeń oraz innych materiałów, których celem jest wsparcie maturzysty w przygotowaniach do egzaminu z matematyki. Oczywiście warto z nich skorzystać i wykonywać jak najwięcej zadań, jednak na niewiele się przydadzą, jeśli uczeń nie do końca rozumie główne trudności danego zagadnienia.

Dlatego też dla wielu uczniów najlepszym wsparciem w przygotowaniach do matury są korepetycje z matematyki. W Akademii Ucznia prowadzone są specjalne kursy skierowane właśnie do przyszłych maturzystów. Podczas nauki rozwiązywane są zadania najczęściej pojawiające się na egzaminach, a przede wszystkim te, które statystycznie sprawiają najwięcej problemów. Oprócz tego każdy uczeń może liczyć na szczegółowe wyjaśnienie zagadnień, które są dla niego najbardziej problematyczne. Dzięki takiemu indywidualnemu podejściu każdy maturzysta dogłębnie poznaje przerabiany materiał i ma szansę w pełni zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zasady matematyczne. Im wcześniej rozpoczęte przygotowania, tym większa szansa na napisanie matury z satysfakcjonującym wynikiem.

Zapraszam do Akademii Ucznia!

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa