Blog

Strona główna » Blog » Jaką przewagę nad indywidualnymi mają korepetycje w grupach?

Jaką przewagę nad indywidualnymi mają korepetycje w grupach?

Korepetycje z matematyki to doskonałe wsparcie dla uczniów zarówno przed ważnymi egzaminami, jak i w ramach normalnego toku nauki. Wbrew pozorom korzystają z nich nie tylko osoby, które w tej dziedzinie nauki nie czują się zbyt mocno, ale i matematyczni pasjonaci chcący stale podnosić swoje umiejętności. W obu przypadkach można skorzystać zarówno z kursów indywidualnych, jak i grupowych. Przekonaj się, jakie są zalety nauki w grupie.

Dlaczego warto uczyć się matematyki w grupie?

Zajęcia grupowe to przede wszystkim okazja do tego, aby w sposób usystematyzowany, a jednocześnie ciekawy powtórzyć, zrozumieć i przyswoić materiał obowiązujący w szkole. Główny nacisk kładzie się jednak na praktyczne zastosowanie wiedzy podczas wykonywania zadań. Uczestnicy mają możliwość nie tylko indywidualnej, ale i grupowej pracy poprzez wspólne dyskusje, wyciąganie wniosków, dzielenie się wątpliwościami czy przedstawianie różnych sposobów rozwiązania konkretnego problemu. Chociaż matematyka to nauka ścisła, to jednak wymaga pewnej pomysłowości, dlatego też taka forma zajęć poszerza horyzonty i uczy elastyczności w podchodzeniu do różnych matematycznych dylematów.

Jak wyglądają korepetycje grupowe?

W przypadku korepetycji grupowych z matematyki bardzo ważny jest taki dobór grupy, która będzie jak najlepiej dostosowana do indywidualnych preferencji i potrzeb dziecka. Dotyczy to nie tylko ilości godzin, ale i częstotliwości zajęć w tygodniu czy poziomu umiejętności. Warto też uwzględnić cel kursu, ponieważ przed zbliżającym egzaminem wskazana jest większa intensywność zajęć.

Podczas każdego spotkania przerabiany jest materiał od najprostszych zadań do najtrudniejszych. Bardzo ważny jest fakt, że w ramach regularnie prowadzonych korepetycji grupowych jest czas na to, aby skupić się nad zagadnieniami, które sprawiają uczniom najwięcej problemów.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa