Blog

Strona główna » Blog » Jakie cechy wyróżniają dobrego korepetytora?

Jakie cechy wyróżniają dobrego korepetytora?

Nierzadko zdarza się tak, że dzieci i młodzież mają problemy z samodzielną nauką niektórych przedmiotów. Właśnie dlatego podczas przygotowywania się do egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej albo do matury korzystają ze wsparcia korepetytora z matematyki lub innego przedmiotu sprawiającego im problem. Jakimi cechami powinien wyróżniać się korepetytor, aby skutecznie pomagać uczniom?

Przede wszystkim cierpliwość i dobra organizacja 

Jedną z ważniejszych cech, które powinien posiadać dobry korepetytor, jest cierpliwość. Dzieje się tak, ponieważ zwykle udziela wsparcia uczniom w zakresie przedmiotu, z którym mają spore problemy. W związku z tym prowadząc korepetycje z matematyki dla klas IV-VI czy starszych podopiecznych, musi być gotowy na to, że niezbędne będzie tłumaczenie tego samego tematu na różne sposoby, a także kilkukrotne przekazywanie tej samej wiedzy.

Kolejną kwestią jest dobra organizacja pracy. Zadaniem korepetytora jest dopilnowanie terminów zajęć, a także czasu ich trwania. Uczniowie bowiem chcą się czuć zaopiekowani, natomiast regularność jest kluczowa dla uzyskania pożądanych efektów.

Czym jeszcze powinien się wyróżniać dobry korepetytor? 

Korepetytor, który jest lubiany przez swoich uczniów, powinien wyróżniać się jeszcze kilkoma cechami. Młodzież, która potrzebuje przygotowania do matury z matematyki, chętnie współpracuje z nauczycielem, który:

  • jest otwarty i komunikatywny, czyli potrafi dostosować swoje metody do potrzeb i osobowości podopiecznego,
  • potrafi skutecznie motywować,
  • ma doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą,
  • przykłada dużą uwagę do wymagań swojego ucznia,
  • ma poczucie humoru – dzięki temu na zajęciach panuje dobra atmosfera, a spotkanie z korepetytorem kojarzy się uczniom z czymś pozytywnym.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa