Lekcje z chemii

Strona główna » Lekcje z chemii

Od nowego roku szkolnego 2024/2025, Akademia Ucznia otwiera nową pracownię chemiczną. W zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci i młodzież od 6 roku życia, aż do klasy maturalnej.

Pracownia będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt chemiczny, z niezbędnym szkłem laboratoryjnym, pomocami dydaktycznymi oraz odczynnikami chemicznymi. Pracownia będzie również posiadać okulary VR, które zwiększają zaangażowanie uczniów dzięki wirtualnej rzeczywistości, podnoszą poziom przyswajania wiedzy oraz poprawiają znacznie wyniki w nauce.

Dla każdego ucznia pracownia zapewnia fartuszki laboratoryjne oraz okulary i rękawiczki chroniące.
Zajęcia będą odbywać się w grupach max. 8 osobowych.

Zajęcia dla uczniów w wieku od 6 do 11 lat

Dla grupy wiekowej od 6 lat do 11 lat, zajęcia będą typowo praktyczne, czyli dzieci będą przeprowadzać odpowiednie do ich wieku i możliwości eksperymenty naukowe i doświadczenia np. wulkan z wylewającą się lawą, gorący śnieg, ciepły lód i wiele innych.
Zajęcia dla tej grupy wiekowej będą odbywać się raz w tygodniu i będą trwać 60 min.

Zajęcia dla uczniów w wieku od 12 do 14 lat

Jeśli chodzi o grupę wiekową 12-14 (7 i 8 klasy) zajęcia będą opierać się na bieżącym materiale szkolnym, czyli teoria + praktyka. Będziemy skupiać się na doświadczeniach, które są w podstawie programowej, żeby dzieci same je wykonały i przeanalizowały, oraz teoria która będzie im te doświadczenia wyjaśniać.
Dla tej grupy wiekowej zajęcia będą odbywać 2 razy w tygodniu i będą trwać po 60 min.

Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zajęcia dla młodzieży w szkole ponadpodstawowej, skupia się na teorii i praktyce, przeprowadzając doświadczenia, które pojawiają się w wymaganiach maturalnych. Duża ilość zadań i arkuszy maturalnych pozwolą dobrze przygotować się do egzaminu.
Dla tej grupy zajęcia będę odbywać się 2 razy w tygodniu i będą trwać po 60 min.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa