Program nauczania IV – VI

Strona główna » Lekcje z matematyki » Program nauczania IV – VI

Akademia Ucznia realizuje program nauczania m.in. na poziomie od IV do VI klasy podstawowej. Jest to etap, na którym dziecko poznaje najważniejsze podstawy matematyczne, dlatego istotne jest, aby materiał ten był dobrze opanowany. Znajomość podstaw pozwala poradzić sobie bez większych trudności na kolejnych etapach nauki. W związku z tym zachęcam do zapisywania dzieci na dodatkowe kursy matematyczne już od najmłodszych lat.

Na moich zajęciach realizowana jest cała podstawa programowa, która jest ściśle określona wymogami CKE. Szczegółowy spis działów podany jest poniżej. Zapewniam wysoki poziom nauczania, a także indywidualne podejście do każdego kursanta. Podczas kursu liczy się nie tylko przerobienie całego programu, ale przede wszystkim dokładne zrozumienie zasad matematycznych. Wskutek tego uczestnicy zajęć mogą liczyć na wsparcie podczas przerabiania tematów, które sprawiają szczególne trudności.

Oferta dotyczy dzieci na etapie między IV a VI klasą podstawową, aczkolwiek Akademia Ucznia uwzględnia również program nauczania VII – VIII. Aby zapisać dziecko na kurs lub dowiedzieć się więcej o danym programie – zachęcam rodziców do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące oferty.

Dlaczego warto rozwijać umiejętności matematyczne u najmłodszych?

Jak zostało wspomniane – zrozumienie podstaw matematycznych sprawia, że kolejne etapy nauki nie będą tak problematyczne dla dziecka. Nie jest to jednak jedyny argument. Matematyka i nauki ścisłe są bardzo praktycznymi dziedzinami w późniejszym życiu codziennym i zawodowym. Z uwagi na dużą przyswajalność wiedzy przez dzieci, warto rozwijać je w tym kierunku. Innym powodem może być to, że dziecko poprzez matematykę uczy się również logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, a nawet kreatywności. Na moim kursie dzieci mają także możliwość rozwijać umiejętność pracy w zespole i komunikacji – dzięki nauczaniu w małych grupach.

Klasy IV i VI *

1. Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym.
2. Działania na liczbach naturalnych.
3. Liczby całkowite.
4. Ułamki zwykłe i dziesiętne.
5. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.
6. Elementy algebry.
7. Proste i odcinki.
8. Kąty.
9. Wielokąty, koła i okręgi.
10. Bryły.
11. Obliczenia w geometrii.
12. Obliczenia praktyczne.
13. Elementy statystyki opisowej.
14. Zadania tekstowe.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa