Blog

Strona główna » Blog » Matematyka jest fascynująca, poznaj ją!

Matematyka jest fascynująca, poznaj ją!

Czy każdy uczeń może „zaprzyjaźnić się” z matematyką? Oczywiście, że tak. Jest to nie tylko możliwe, ale i bardzo potrzebne. Matematyka nie bez powodu nazywana jest „królową nauk”, gdyż umiejętności z tego zakresu przydają się podczas innych lekcji, a także w codziennym życiu. Co więcej, jest to dziedzina bardzo fascynująca, a jej nauka może sprawiać przyjemność i satysfakcję.

5 powodów, dla których warto zgłębiać tajniki matematyki

  1. Matematyka jest wszędzie. Twój kontakt z nią nie kończy się na lekcjach w szkole, gdyż masz z nią kontakt codziennie i we wszystkich dziedzinach życia. Pomaga rozwiązać niejednej dylemat, np. ocenić, czy promocja w sklepie jest korzystna, obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, oszacować ile i jak długo musisz oszczędzać, aby kupić sobie np. wymarzony rower.
  2. Wiele gier opiera się na metodach matematycznych. Bez zastosowania matematyki nie byłoby możliwe stworzenie żadnej godnej uwagi gry. Kompetencje matematyczne i logiczne myślenie jest niezbędne również graczom, ponieważ podczas rozgrywek trzeba szybko podejmować różne decyzje i szukać najlepszych rozwiązań, by osiągać kolejne punkty czy wskoczyć na wyższy poziom.
  3. Matematyka może być interesująca, pochłaniająca, a nawet zabawna. Trzeba ją jednak zrozumieć, a to wymaga czasu, cierpliwości i ciekawego sposobu przekazywania wiedzy. Uważasz matematykę za nudną, niezrozumiałą i trudną, przez co wciąż masz niskie oceny z tego przedmiotu? Weź udział w korepetycjach z matematyki w Akademii Ucznia, a przekonasz się, że ta dziedzina nauki jest fascynująca!
  4. Matematyka to nauka logicznego myślenia, które jest niezbędne zarówno w codziennym życiu, jak i podczas innych lekcji, np. fizyki, geografii, a nawet przedmiotów humanistycznych. Dzięki niej można lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
  5. Matematyka to najlepsza gimnastyka dla mózgu. Jest to sposób na utrzymanie dobrej kondycji umysłowej. Podczas nauki matematyki ćwiczysz też systematyczność oraz wytrwałość podczas rozwiązywania problemów.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa