Blog

Na jakie kierunki pomaga dostać się matura z matematyki?

Matematyka to jeden obowiązkowych przedmiotów na maturze. Jedni obawiają się egzaminu z tego przedmiotu, inni widzą w tym ogromną szansę, ponieważ dzięki matematyce będą mogli kontynuować naukę na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Aby jednak związać przyszłość edukacyjną i zawodową z tą dziedziną, trzeba zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, uzyskując przy tym możliwie jak najwyższe wyniki.

Dlaczego warto zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym?

Matematyka to przedmiot, który szeroko otwiera drzwi na wiele różnych kierunków studiów. Na maturze powinni ją zdawać (na poziomie rozszerzonym) uczniowie, którzy planują wybrać uczelnie techniczne. Obecnie dziedziny takie jak np. robotyka, mechatronika, automatyka czy budownictwo cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na zapotrzebowanie rynkowe na specjalistów z tych dziedzin. Jeśli więc chcesz zostać inżynierem, zdecydowanie powinieneś podnieść swoje kompetencje z matematyki, aby uzyskać możliwie jak najwyższe wyniki na maturze. W tym przypadku warto też podejść do egzaminu z innych przedmiotów ścisłych, najlepiej z fizyki.

Matematyka przyda się również tym osobom, które marzą o edukacji i karierze ekonomisty. Studia na kierunku ekonomia wymagają zdawania na maturze matematyki na poziomie rozszerzonym. Jest to przedmiot wymagany również dla przyszłych informatyków, którzy chcą specjalizować się np. w programowaniu gier, inżynierii audiowizualnej, przetwarzaniu danych lub teleinformatyce. Oprócz tego „królowa nauk” (czyli właśnie matematyka) jest przydatna dla wszystkich finansistów, czyli maturzystów, którzy chcą studiować np. na kierunku finanse i rachunkowość.

Jak uzyskać lepsze wyniki z matury z matematyki?

Matura z matematyki dla jednych wydaje się dość prosta, inni z kolei bardzo obawiają się tego egzaminu. Bez względu na to, w jakiej grupie jesteś, zawsze możesz podnieść swoje umiejętności, co pozwoli ci osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Jak to zrobić? Korepetycje z matematyki to jeden z najskuteczniejszych sposobów. Zapraszamy na kurs do Akademii Ucznia, gdzie zapewniamy solidne przygotowanie do matury.

Podczas kursu główny nacisk kładziemy na zadania, które najczęściej pojawiają się na egzaminach. Dużo uwagi poświęcamy też zagadnieniom sprawiającym najwięcej problemów uczniom. Podczas korepetycji uwzględniamy wszystkie działy tematyczne realizowane w szkołach średnich. Przyszły maturzysta może liczyć na indywidualne wsparcie i umiejętne podejście. Celem jest nie tylko uzyskanie lepszych wyników nauki, ale również czerpanie przyjemności z nauki matematyki.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa