Blog

Strona główna » Blog » Trudna praca domowa? Z korepetytorem odrobisz ją bez kłopotu!

Trudna praca domowa? Z korepetytorem odrobisz ją bez kłopotu!

Wspieranie dzieci w wieku szkolnym jest bardzo ważne. Czasami jednak zdarza się tak, że jeżeli potrzebna jest pomoc w odrabianiu lekcji, to rodzice nie są w stanie jej udzielić. Chodzi nie tylko o brak czasu czy znajomości materiału z dawnych lat, ale przede wszystkim o to, że wspólna nauka wymaga odpowiedniego podejścia. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad korepetycjami z matematyki czy z innego przedmiotu. W jaki sposób korepetytor może pomóc?

Pomoc, a nie wyręczanie w odrabianiu lekcji

Nierzadko zdarza się tak, że rodzice, którzy chcą pomóc dla swojej pociechy w odrabianiu pracy domowej, ostatecznie rozwiązują zadania za swoje dziecko. Takie podejście jest oczywiście błędne, jednak często wynika z trudności w przekazywaniu wiedzy.

W naszej firmie możemy zaproponować współpracę z korepetytorem z matematyki w Biłgoraju, który powoli i cierpliwie wytłumaczy uczniowi, jak wykonać zadanie, a następnie sprawdzi, czy zostało zrobione prawidłowo. Dzięki temu dziecko lepiej opanuje omawiany materiał, a do tego będzie uczyło się też samodzielności i odpowiedzialności.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z pomocy korepetytora? 

Matematyka to jeden z przedmiotów, które sprawiają uczniom najwięcej kłopotu. Często zdarza się, że nauka kojarzy się im bardzo negatywnie. Współpraca z korepetytorem prowadzącym lekcje z matematyki może okazać się tutaj najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu uczeń będzie wiedział, że czas na naukę jest ściśle określony.

Poza tym w takiej sytuacji będzie traktowany indywidualnie w przeciwieństwie do tego, co ma miejsce w szkole. To daje dużą i przyjazną przestrzeń na uzupełnienie ewentualnych braków i rozwianie wątpliwości. Uczeń wówczas może swobodnie zadawać pytania, co ma szczególnie duże znaczenie, jeżeli w grupie czuje się skrępowany.

Rekrutacja ruszyła! Zapraszamy do zapisania się na kurs matematyki poprzez kontakt telefoniczny lub email!
Karta zgłoszeniowa